Kombajn zbożowy TORUM 760

0
860 000,00 zł

Opis produktu:

Torum 760 to wydajna maszyna dla największych gospodarstw, służąca do zbioru wszelkich zbóż i upraw ziarnowych. Kombajn doskonale sprawdza się w trudnych warunkach przy zanieczyszczonych uprawach, a jego rotorowy system omłotu i separacji bez problemów zapewnia wysoką wydajność przy niewielkich stratach ziarna.

Niezbędnej mocy dostarcza kombajnowi 6-cylindrowy, turbodoładowany silnik Cummins 490KM.

Technologia wielkiej przepustowości kombajnu Torum 760 opiera się na innowacyjnym zespole młócącą - separującym ARS(Advanced Rotor System) z jednym z największych na świecie podłużnie ustawionych rotorów, o średnicy 762mm i długości 3,2m.

Kategoria: Kombajny - Tagi: Kombajny Rostselmash

W rozwiązaniu firmy Rostselmash rotor o bezstopniowej regulowanej prędkości, od 250 do 1000obr/min, współpracuję z obracającym się w przeciwnym kierunku klepiskiem - 8obr/min co eliminuję tzw. martwą strefę omłotu i zapewnia, wydzielanie ziarna na całym obwodzie rotora, w zakresie 360°, niezależnie od jakości zboża i warunków zbioru.

Pełne możliwości systemu ARS zapewnia rozbudowany wyrzutnik w przenośniku pochyłym, który tworzą kolejno ustawione poprzecznie bębny podające masę roślinną na rotor, przyspieszające i równomiernie rozkładające młócący materiał. Dzięki unikatowym cechom zespołu ARS, w modelu Torum 760 nie występuję typowy dla kombajnów rotorowych problem zapychania wilgotną masą roślinną.

Maksymalną efektywność zapewnia wydajny zespół żniwny Power Stream o szerokości 6, 7, 9m. Heder jest seryjnie wyposażony w układ Level Glide, dokładnie kopiujący profil, a także podnośnik łodyg. Zatory na hederze eliminują włączane z kabiny odwrotne obroty hydrauliczne napędzanego nagarniacza i ślimaka wciągającego.

Wysoką czystość ziarna zapewnia zastosowany w kombajnie dwukaskadowy układ oczyszczania z sitem dodatkowym o łącznej powierzchni 5,2m² . Dwusekcyjny wentylator o obrotach zmieniających bezstopniowo w zakresie 350-1050 ob/min, pozwala regulować intensywność czyszczenia. Duża powierzchnia sit i kierowany nie tylko z boków, ale i ze środka, mocny strumień powietrza gwarantują, że do zbiornika o pojemności 10 500 litrów trafia naprawdę czyste ziarno. >

Bogate wyposażenie kabiny obejmuję klimatyzację, lodówkę, system informacyjny Adviser – zwiększający efektywność zbioru, z ekranem LCD, który podpowiada optymalne ustawienia, pokazuję błędy w pracy oraz pomaga je szybko eliminować./